info
search login strona główna
rozwiń

menu

aktualności

Spotkania w szkołach z Twardymi Piernikami! 2016-03-21

W ramach współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Toruniu koszykarze, toruńskiej drużyny Polski Cukier Toruń, odwiedzili szkoły w Łysomicach, Łubiance i Górsku.

BS Toruń sponsorem meczu Twardych Pierników! 2016-03-01

26 lutego br. w Arenie Toruń Polski Cukier Toruń pokonał drużynę King Wilki Morskie Szczecin. Sponsorem meczu był BS Toruń.

wszystkie aktualności

partnerzy wspierani przez Bank

wszyscy partnerzy
KS Toruń S.A. Wyświetl powiązane aktualności »

W 1962 roku powstał Klub Sportowy Apator Toruń, który swoją nazwę wziął od Pomorskich Zakładów Wytwórczych Aparatury Niskiego Napięcia. Pod koniec lat 60-tych zmieniono nazwę klubu na "Stal", tak jak zrzeszenie, w którym funkcjonował. Kibice jednak cały czas dopingowali swoją drużynę nazwą "Apator", ponieważ bardzo dobrze się wśród nich przyjęła. Z czasem więc klub powrócił do oficjalnej nazwy zespołu.

Pierwszy rok współpracy z "Apatorem" przyniósł dobre, trzecie miejsce w II lidze. Niekwestionowanym liderem wśród torunian był Marian Rose, który szybko zaczął odnosić duże sukcesy, z medalami mistrzostw świata włącznie. Wszystko co robił Rose podporządkowane było żużlowi. 19 kwietnia 1970 roku w czasie zawodów w Rzeszowie zginął, prowadząc w pierwszym swoim wyścigu. To właśnie Jego imię nosi stadion przy ulicy Broniewskiego.

Jesienią 2006 roku toruński klub zmienił swą nazwę na Klub Sportowy Toruń Unibax S.A.

Do tej pory drużyna żużlowców zdobyła 4-krotnie mistrzostwo Polski.

Skład i inne ciekawe informacje o klbie można znaleźć na http://www.speedway.torun.pl/