info
search login strona główna

Paybynet to system gwarantowanych i natychmiastowych płatności internetowych opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. specjalnie na potrzeby handlu elektronicznego. To obecnie najszybszy sposób płatności w Internecie, dzięki któremu zamówienie może zostać zrealizowane od razu po zatwierdzeniu przelewu przez klienta. Istotnym faktem jest to, że funkcjonalność ta jest całkowicie darmowa i nie musisz opłacać dodatkowej prowizji z tego tytułu.

Usługa Paybynet to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo płatności – przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu, bez zatrzymywania pieniędzy w instytucji pośredniczącej (widzisz na przelewie, komu przelewasz pieniądze),
  • szybkość płatności – informacja o płatności przez internet przekazywana jest natychmiast do sklepu, co przyspiesza realizację zamówienia (rozliczenie płatności gwarantuje KIR),
  • wygoda użytkownika – dane przelewu w systemie bankowości internetowej są wypełniane automatycznie, dzięki czemu nie pomylisz się przy ich wprowadzaniu.

Jak korzystać?

Aby zapłacić przez Paybynet, wystarczy wybrać w e-sklepie jako formę płatności "Paybynet", zalogować się do bankowości internetowej i zaakceptować operację. Transakcja będzie zrealizowana w kilka sekund. 

Usługa "bezpieczne płatności internetowe" umożliwia również płacenie za zakupy kartą kredytową.

Z Paybynet zapłacisz bezpiecznie nie tylko w e-sklepach. Korzystając z usług e-urzędu, możesz dzięki Paybynet wnosić opłaty administracyjne i skarbowe online.

Bezpieczeństwo

  • przelewy wykonywane są bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu (widzisz na przelewie, komu przelewasz pieniądze),
  • transakcje zabezpieczone są za pomocą podpisu elektronicznego oraz protokołu SSL,
  • operatorem usługi Paybynet jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, partner z ugruntowaną pozycją na rynku rozliczeń międzybankowych.